Na okruchach uważnościTa książka jest wymownym i bezpardonowym potwierdzeniem słynnej tezy Collins’a – że bycie menedżerem – czy też pożytecznym specjalistą w jakiejkolwiek innej dziedzinie – wymaga dzisiaj zaangażowania całego osobistego potencjału.

Skonstruowana w formie brawurowych dialogów, z bardzo doświadczonymi i wymagającymi ekspertami, narracja – ostra, zwarta i esencjonalna – opisuje nierozerwalne sprzężenie pomiędzy kompetencjami osobistymi/psychologicznymi i zawodowymi. Każdemu, kto odważy się sięgnąć po tę książkę zostanie bezlitośnie dowiedzione, że skuteczność i przydatność zawodowa w świecie rozpaczliwie domagającym się innowacyjności i kreatywności jest niemożliwa bez osiągnięcia prawdziwej dojrzałości i wolności psychicznej.

Milcząca teza tej książki brzmi: tylko ludzie dojrzali, wolni i szczęśliwi mogą zaradzić problemom współczesnego świata. Autorzy z serca wołają o takich prawdziwych ludzi i ostrzegają przed przedwczesnym, kreowaniem się na nich. Bardzo inspirująca, ważna lektura dla wszystkich, którzy chcą uniknąć manowców zawodowych i życiowych.

Wojciech Eichelberger
www.ipsi.pl

 

Dawno nie czytałem tak optymistycznej książki, która z taką mocą i wiarą akcentuje prawdziwą wartość istoty ludzkiej. Książka pokazuje nam, że nie jesteśmy lub nie musimy być popychaną ludzką kukłą, modelowaną przez siły zewnętrzne, narzucane wzorce konsumpcji, pracy, odpoczynku.  Stać się prawdziwym humanum. A gdy  na tej trudnej drodze poszukiwania swojej tożsamości ogarnie Cię zwątpienie otwórz znowu karty książki Jarka i Roberta. Powodzenia!!!!

Prof. Krzysztof Opolski
WNE Uniwersytetu Warszawskiego

 

Krool zawsze dotykał tkliwej materii, jaką jest nasze życie i umiejętność go przeżywania. Z Jarkiem Sikorą robią to dwa razy mocniej i kilka poziomów głębiej. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich niewolników wyidealizowanej wizji sukcesu. Feeria barw słownych i ich wysoka sprawność w dookreślaniu sedna spraw stanowi dodatkowy walor lektury. Bądź uważny – stawką jest Twoje życie.

Grzegorz Święch
wiceprezes zarządu grupy Nowe Motywacje

 

Krool i Sikora  wprowadzają  w stan wewnętrznego niepokoju, takiego który wybudza z własnych urojeń. Uczłowiecza, uwrażliwia, integruje. Jak głęboko sięgniesz, zależy tylko od Ciebie.

Magdalena Modzelewska-Kaczmarczyk
dyrektor działu projektów Langas Group